bezdroza profil facebook
strona startowa wyprawy off-road galeria zdjęć 4x4 relacje z wypraw 4x4 imprezy integracyjne porady i patenty 4x4 wyprawowa i powyprawowa ksiązka kucharska skontaktuj sie z nami
    Zabudowa szufladowa w Dyskotece

scianki szufldyPomysł ze skrzynią i szufladami wpadł bo szykowała się wyprawa.
Zaplanowaliśmy wyprawę Ukraina - Rumunia - Węgry - Słowacja na ponad 2000 tyś km oczywiście pod namiotami z całą rodziną (2 dorosłe + 2 dzieci).
Niestety nie stać mnie było na skrzynie typy Peli bo koszty, chcieliśmy w naszych Dyskotekach jakoś to wszystko poukładać aby w każdym momencie był dostęp do wszystkiego a nie wyjmować np. wału który strzelił spod skrzyń, walizek tudzież butli gazowych, wiem zaraz ktoś powie że warsztat to on wozi na dachu ale jak takowego nie ma...

szkieletNo i tak strefa bagażnika podzieliła mi sie na trzy sekcje od dołu:

1. strefa skrzyniowa - lewy bok otwarty to lodówka, prawy bok otwarty to 2 butle gazowe, przetwornica i jakaś torba podręczna. Sama skrzynia to lewa szuflada jedzenia tzn. słoiki, słoiki, torebki, butelki, ryż, makaron i wszystko co można ugotować, natomiast prawa szuflada to szpej off-roadowy który niestety wyjmowałem wielokrotnie z uśmiechem na twarzy bez problemu, po prostu wysuwałem szufladę i już był gotowy do akcji.

2. strefa bagażowa - to strefa między skrzynia a półką umieszczoną na kracie - na spodzie spoczywały kalosze rozłożone na całej powierzchni dachu skrzyni 4 pary które po głębszym eksplorowaniu Ukrainy okazały sie nieocenione, na nie oczywiście wleciały dwie duże sportowe torby z ciuchami, plastikowy koszyk z sztućcami, talerzami i garnkami i reszta luźnego badziewia.

3. strefa śpiwory & materace - POLECAM to półka zamontowana do kraty, ułatwia wyjmowanie ważnych elementów na noc - bo każdą noc spaliśmy gdzie indziej.

szyna bocznaWracając do skrzyni.
Przy projektowaniu wiedziałem że na bank auto nie będzie pływać, nie będzie taplać się w błocie po szyby (później okazało się inaczej) więc tylko porządek w bagażniku !!! No i tu wybór materiału padł na sklejkę. Dlaczego sklejka a nie OSB? Bo jest łatwiejsza w obróbce, bo jest milsza, bo nie ma tylu drzazg, bo jest lżejsza, bo jest bardziej wodoodporna, po prostu jest ładniejsza. Można oczywiście dodatkowo zaimpregnować jakąś bejcą. Potem na wszystko poszła wykładzina najtańsza z Castoramy, sklejka jako stelaż to 18mm reszta to 12mm poskręcane śrubami typu konfirmat, zastosowałem prowadnice łożyskowane 30kg+. Cały ten box został przykręcony do podłogi również ze sklejki tu oczywiście sklejka gr. 18 mm obłożoną wykładziną do wcześniej zamontowanych kątowników. Całość została przykręcona do podłogi w bagażniku auta Moim zdaniem szuflady sprawdziły się w 100% - był porządek, jakoś nie zamokły ;)
   
    montaż szyn szuflady juz w skrzyni skrzynia wyprawowa    
    bagażnik 4x4 schemat kraty bagażnika schemat zabudowy 4x4    
    skrzynia obita materiałem zabudowa skrzyniowa szyny szuflady