bezdroza.czest.pl

Klub Turystyki Motorowej PTTK Bezdroża

Klub Turystyki Motorowej PTTK Bezdroża to organizacja zrzeszająca polskich miłośników turystyki, offroadu i samochodów terenowych 4x4. Klub aktywnie działa w województwie śląskim od 2012 roku, choć pomysł i przygotowania do jego powstania rozpoczęły się już wiele lat wcześniej! PTTK Bezdroża z otwartymi ramionami przyjmuje doświadczonych pasjonatów wypraw offroadowych, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Jeśli chciałbyś skontaktować się z klubem to spróbuj skontaktować się z jego przedstawicielami, ponieważ ta strona nie jest oficjalną stroną tego klubu.

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO?

Przygoda z offroadem rozpoczęła się już w 2003 roku – od samego początku bardziej od szaleństwa po lasach pociągała członków klubu idea turystycznych wypraw poza utartymi szlakami. Całą zabawę zapoczątkował zakup dwóch quadów, których użytkowanie wymagało lepszego poznania ich od środka. Krok po kroku zdobywali coraz większe doświadczenie mechaników w terenie, dzięki czemu z większą odwagą wybierali się w dalsze trasy i z czasem zdecydowali się na pierwszy samochód terenowy.

Po zakupie pierwszego auta i dokonaniu potrzebnych przeróbek złapali bakcyla na dobre. Jeździli dalej, szukali nowych terenówek i modyfikowali je, tak aby sprawdzały się w terenie i zapewniały komfort pasażerom. Angażowali w wyprawy więcej osób, z czasem tworząc zgraną ekipę pasjonatów offroadu. Od lat działają prężnie przez cały rok, systematycznie organizując wyjazdy krajowe i zagraniczne.

DLACZEGO WARTO?

Wyprawy offroadowe to niesamowita przygoda, gwarantująca unikalne emocje i mnóstwo radości z samej jazdy – bo w wyprawach nie chodzi tylko o przemieszczanie się z punktu A do punktu B, jazda staje się stylem podróżowania, zabawą, hobby. A kto raz spróbuje, zazwyczaj nie potrafi już przestać. Dołączenie do klubu pozwoli Ci poznać ludzi o podobnej pasji, z innym doświadczeniem i wiedzą, która może pomóc Ci podczas kolejnego wyjazdu. To przede wszystkim kontakt z ludźmi, którzy są tak samo pozytywnie zakręceni na punkcie jazdy, turystyki i historii co Ty.

Nie musisz być wielkim fanem wypraw autem terenowym – jeżeli ciekawi Cię jednorazowy wypad, nie posiadasz własnego sprzętu ani umiejętności, możesz skorzystać z oferty wyjazdu zorganizowanego przez KTM PTTK Bezdroża.

Z pomocą wykwalifikowanych liderów, świetnie znających trasy, realia wypraw i mechanikę samochodów, Tobie pozostaje jedynie cieszyć się niesamowitą przygodą, jaką jest wyprawa offroadowa. W ramach działalności klubu organizowane są imprezy z elementami offroadu, wyprawy dla osób prywatnych i kilkudniowe wyjazdy firmowe, podczas których uczestnicy mają szansę zapoznać się z historią, kulturą i krajobrazem odwiedzanych miejsc.

Jeśli jesteś zainteresowany taką wyprawą, skontaktuj się bezpośrednio z klubem PTTK Bezdroża.